#AKŻtoMY – Patrick Bedford. “Postawiłbym na speedway zamiast flat tracka”

Patrick Bedford

Data urodzenia: 17.08.1963
Numer startowy: #4
Pierwszy trening: Tor trawiasty w Lynchburgu
Debiut w zawodach:
Ulubiony zawodnik: Greg Hancock, Patryk Dudek
Tory, na których jeździłem: Lynchburg (tor trawiasty), Shelbyville (wewnętrzny i zewnętrzny), Cookeville


Patrick Bedford to aktualnie jedyny obcokrajowiec w naszej drużynie. W 2020 roku grupa zawodników AKŻ mogła dzięki jego zaproszeniu i pomocy wystąpić w zawodach Celebration of Speed Indoor Mayhem w Shelbyville, w amerykańskim stanie Tennessee. Patrick na żużel natknął się przypadkiem.

Natknąłem się na transmisję z zawodów Grand Prix i od razu stałem się fanem żużla. Zacząłem wyszukiwać zawody i oglądać online. Nie mieliśmy żużla do oglądania na żywo w Tennessee. Przy udziale wielu pomocników zorganizowałem zawody.

Przez wiele lat ścigał się we flat tracku – to rodzaj wyścigów na owalnych torach, ale z wykorzystaniem zupełnie innych motocykli. Ta dyscyplina jest w Stanach Zjednoczonych bardzo popularna. Jak sam przyznaje, gdyby poznał żużel wcześniej, postawiłby na tę dyscyplinę.

Chciałbym wiedzieć więcej o żużlu, gdy byłem młody. Wtedy postawiłbym na speedway zamiast flat tracka. Pomyślałem, że z moim doświadczeniem z flat tracka żużel będzie łatwy. Kiedy pierwszy raz wsiadłem na motocykl, od razu przekonałem się, że jest inaczej.

Patrick Bedford nie ściga się w zawodach żużlowych, ale je organizuje. Z powodu pandemii musiał zweryfikować swoje tegoroczne plany. Ponadto bardzo ceni sobie przynależność do AKŻ Speedway Ostrów, z którym współpracuje na wielu płaszczyznach.

W 2021 roku odszedłem od promocji. Chciałbym mieć prywatną placówkę dla szkółki żużlowej. Planujemy wrócić do ścigania w 2022 roku. Cieszę się, że zaakceptowano mnie jako członka drużyny AKŻ. Jestem bardzo szczęśliwy, że mam takich przyjaciół i entuzjastów żużla jak wszyscy zawodnicy AKŻ. To dla mnie wielki zaszczyt. Jestem wdzięczny.

Warto dodać, że Patrick Bedford zwyciężył w naszej aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wylicytował koszulkę AKŻ Speed Monkey za kwotę 50$ i postanowił przekazać t-shirt osobie, która zajęła w licytacji drugie miejsce.

Ponadto Patrick Bedford prowadzi swój sklep motocyklowy w Lynchburgu, zaledwie kilkaset metrów od słynnej fabryki Jacka Danielsa. Co miesiąc na naszej stronie internetowej pojawia się natomiast link do magazynu “Celebration of Speed”, którego jest pomysłodawcą i redaktorem naczelnym.