11 października na Stadionie Miejskim w Ostrowie odbędą się charytatywne zawody AKŻ Speedway Ostrów dla Sandry Wolniak. Cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie dziewczynki.

SMA 1 – rdzeniowy zanik mięśni najgorszego typu. To właśnie z tą ciężką chorobą zmaga się zaledwie 10-miesięczna Sandra Wolniak z Kalisza. Wciąż trwa zbiórka pieniędzy na terapię genową. Jej koszt jest jednak ogromny i wynosi 10 mln złotych. Do tej pory zebrano nieco ponad połowę tej kwoty. Z tego powodu AKŻ Speedway Ostrów zamierza włączyć się w pomoc Sandrze, która przebywa obecnie na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

W niedzielę, 11 października, w Ostrowie odbędzie się turniej żużlowców-amatorów „AKŻ Speedway Ostrów dla Sandry”. Cały dochód z tej imprezy zostanie przekazany na leczenie dziewczynki.

Na stronie akzostrow.pl dostępna jest skarbonka, do której wpłacać można dowolne datki na rzecz Sandry. Kilku zawodników pomimo faktu, że nie weźmie udziału w zawodach, zdecydowało się opłacić wpisowe i pomóc dziewczynce w walce z chorobą.

Na stadionie w Ostrowie pojawi się także współpracująca z AKŻ Speedway Ostrów grupa MISZ-MASZ, której członkowie ponownie wcielą się w rolę podprowadzających. Ponadto ręcznie wykonają upominki dla zawodników i firm, które włączyły się w pomoc.

Początek zawodów zaplanowano na niedzielę, 11 października. O godz. 12:00 rozpocznie się próba toru, natomiast o 12:30 zawodnicy wyjadą do prezentacji na motocyklach. Swój udział potwierdzili zawodnicy AKŻ Speedway Ostrów, AKS Chóragan Riders Zielona Góra oraz Śląska Świętochłowice.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp na trybuny będzie darmowy. Pracujemy nad stworzeniem atrakcyjnej formuły zawodów. Pokażmy, że warto pomagać – powiedział prezes AKŻ Speedway Ostrów, Cezary Kozanecki.

Szczegóły regularnie pojawiają się na stronie AKŻ Speedway Ostrów na Facebooku.