Wyjątkowo wcześnie, bo już 30 maja, odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody na ostrowskim torze. Do tej pory zmagania żużlowców-amatorów można było u nas oglądać na koniec czerwca, a także we wrześniu czy październiku.

 • Jedziemy dla Krystiana i Remigiusza

Tym razem jedziemy dla Krystiana i Remigiusza – dwójki chłopaków z Ociąża, gdzie mieści się siedziba naszego klubu.

Krystian natomiast to były piłkarz Pogoni Nowe Skalmierzyce. W 2015 roku zdiagnozowano u niego raka kości. Musiał przejść amputację nogi, a obecnie czeka na przeszczep szpiku kostnego.

Remigiusz od urodzenia choruje na roszczep kręgosłupa wraz z wodogłowiem i porusza się na wózku inwaldzkim. Na co dzień gra w koszykówkę na wózkach.

 • Formuła zawodów

Zawody odbędą się w formie turnieju indywidualnego bez podziału na grupy. Na zawody złoży się wyłącznie runda zasadnicza (bez finałów). Tego dnia – jeszcze bardziej niż zwykle – wynik nie będzie najważniejszy.

W obsadzie nie zabraknie czołowych polskich żużlowców-amatorów. Wierzymy, że wszyscy uczestnicy stworzą pasjonujące widowisko w duchu fair-play. Wszyscy, którzy zgłosili się do zawodów, zobowiązani są do opłaty wpisowego maksymalnie do 14 maja.

 • Patronat honorowy

Patronat honorowy nad imprezą objął pan Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz gminy i miasta Nowe Skalmierzyce. Zwycięzca zawodów zdobędzie pamiątkowy Puchar Burmistrza. Dziękujemy za wsparcie!

 • Pomóc może każdy

Wciąż trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Krystiana i Remigiusza. Dostępna jest TUTAJ. Ponadto każdy może zostać sponsorem wyścigu. Więcej informacji udzielamy za pośrednictwem naszej skrzynki na Facebooku. Każda złotówka jest na wagę złota!

Wstęp na zawody będzie bezpłatny, a dla kibiców udostępniona zostanie trybuna główna ostrowskiego stadionu (od strony al. Powstańców Wielkopolskich).

Dla tych, którzy nie będą mogli się pojawić, przygotujemy transmisję na żywo na Facebooku!

 • Oni już pomogli
 1. Auto Transport Andrzej Wieczorek
 2. Speed Monkey Poland
 3. KanControl
 4. Auto Mechanika Dominik Picz
 5. AKŻ Speedway Ostrów
 6. Iskra MC Poland
 7. Burmistrz Gm. i M. Nowe Skalmierzyce
 8. Grupa MISZ-MASZ
 9. Ciesielstwo Rejek
 10. Voytek Racing

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, a także profili na Facebooku oraz Instagramie. Wkrótce kolejne informacje dotyczące imprezy. Do zobaczenia!

 • Data i godzina

Turniej #AKŻPomaga o Puchar Burmistrza Gm. i M. Nowe Skalmierzyce odbędzie się w niedzielę, 30 maja. O godz. 12:00 odbędzie się próba toru, o 12:40 zawodnicy wyjadą na motocyklach do prezentacji, a pierwszy wyścig zaplanowano na godz. 13:00. Już teraz zapraszamy!