Sara Cords

Data urodzenia: 19.04.2000
Numer startowy: #144
Pierwszy trening: San Bernardino, 2004
Debiut w zawodach: San Bernardino, 2011
Ulubiony żużlowiec: jest wielu zawodników, których podziwiam
Tory, na których jeździłam: Perris, Ventura, Victorville, Auburn, Shelbyville, Greene, Owego, Costa Mesa, Industry City, Ridgecrest (wszystkie USA), Thurrock (Wielka Brytania), Rye House (Wielka Brytania)


Sara Cords to najmłodsza zawodniczka AKŻ Speedway Ostrów, a także jedyna kobieta w naszym zespole. Co ciekawe, choć ma dopiero 20 lat, ma już bardzo duże doświadczenie – na motocykl po raz pierwszy wsiadła w wieku czterech lat! Na początku był to sprzęt o pojemności 50cc. Debiut w zawodach zaliczyła jako 11-latka.

Moja kariera rozpoczęła się bardzo wcześnie. Mój tata zabrał mnie na lokalne zawody i zdecydowałam, że chcę wziąć udział. Początkowo ścigałam się na torze Pirate Speedway w San Bernardino, w Kalifornii.

Pamiętam, że przed pierwszą jazdą nie mogłam się doczekać, żeby spróbować czegoś nowego. Oczywiście zawsze się denerwowałam, że mi się nie uda, ale poszłam dalej, bo bardzo mi się to spodobało.

Sara przeszła długą drogę. Po dwóch latach jazdy w kategorii Pee Wee (50cc), przesiadła się na motocykl o pojemności 150cc. Po kolejnych dwóch latach jeździła już w klasie 250cc. Regularnie stawała na podium zawodów.

W 2019 roku zadebiutowała na motocyklu o pojemności 500cc. Pierwszy start w jej wykonaniu okazał się niezwykle okazały – wywalczyła komplet punktów w Dywizji 2, a obecnie ściga się w Dywizji 1. Zajęła ostatnio 8. miejsce w mistrzostwach USA do lat 21.

Mój cel na sezon 2021 to wyjazd za granicę. Chciałabym też doskonalić swoje umiejętności i nabierać doświadczenia, a także zdobywać punkty tutaj, w Kalifornii. Obecnie jeżdżę jednak trochę mniej ze względu na studia, jakie niedawno rozpoczęłam.

Sara będzie bronić barw AKŻ Speedway Ostrów w Stanach Zjednoczonych. Mamy jednak ogromną nadzieję, że uda jej się w przyszłości zawitać na nasz tor.

Bycie częścią tego zespołu wiele dla mnie znaczy, chociażby ze względu na to, że przedstawiliście mnie w waszym kraju. Wsparcie, jakie mi okazaliście, jest wspaniałe i chciałabym je odwdzięczyć!

Przypominamy, że wciąż trwa zbiórka środków, które pomogą Sarze w realizacji swojej pasji: KLIKNIJ TUTAJ.


Wyniki zawodów:

KLIKNIJ TUTAJ, aby zobaczyć.