Ahoj!

Za nami niezwykle intensywny, ale i udany weekend. W dniach 26-27 lipca mieliśmy okazję wystąpić w dwóch kolejnych rundach cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup, które odbyły się na torach w Pardubicach i Libercu. Po raz pierwszy w historii ścigaliśmy się po sześciu spod taśmy.

Było to bardzo emocjonujące i ciekawe doświadczenie, a zawodnicy AKŻ Speedway Ostrów rozbili w Czechach bank. W piątek Michał Waluszyński był drugi, a tuż za nim, ze stratą zaledwie jednego punktu, uplasował się Mateusz Kozanecki. Dziewiąte miejsce zajął prezes naszego klubu – Cezary Kozanecki.

Dzień później, mimo dającego się we znaki zmęczenia, dwóch naszych zawodników zameldowało się w biegu finałowym. Tym razem Mateusz Kozanecki był drugi, Michał Waluszyński czwarty, a Cezary Kozanecki ponownie dziewiąty.

Dziękujemy wszystkim kolegom z toru za świetną walkę w duchu fair play, a także naszemu mechanikowi – Jarkowi Wawrzyniakowi – za perfekcyjne przygotowanie sprzętu.

W zakładce galeria znajdują się fotografie z naszego wyjazdu, szczegółowe wyniki poszczególnych zawodów znaleźć można z kolei na portalu WP Sportowe Fakty (linki poniżej).

(26.07) VII runda KESC – Pardubice

(27.07) VIII runda KESC – Liberec