Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się to nieprawdopodobne i wręcz nierealne. Tymczasem stało się to faktem. Dzięki uprzejmości i ogromnej pomocy ze strony Patricka Bedforda, promotora zawodów w Tennessee, czwórka zawodników AKŻ Speedway Ostrów poleci do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w zawodach Celebration of Speed Indoor Mayhem.

Zmagania odbędą się w dniach 28-29 lutego 2020 roku na obiekcie Calsonic Arena w miejscowości Shelbyville. Pierwszy dzień w całości poświęcony będzie żużlowi – odbędą się zajęcia szkółki dla dzieci i dorosłych.

Podczas tych zajęć będziemy mieli okazję trenować pod okiem mistrza świata z 1996 roku Billy’ego Hamilla oraz dwukrotnego mistrza USA Aarona Foxa. Następnie przeprowadzone zostaną zawody z podziałem na grupy – podobnie jak w Polsce.

W sobotę z kolei na torze pojawią się przedstawiciele flat tracka, choć organizatorzy nie wykluczają, że również tego dnia odbędzie się rywalizacja żużlowców.

AKŻ Speedway Ostrów w Stanach Zjednoczonych reprezentować będą: Jarosław Wawrzyniak, Michał Waluszyński, Cezary i Mateusz Kozaneccy.

Na miejscu pomagać będą nam Patrick Bedford oraz pochodzący z Polski Voytek Dojka, za co już teraz bardzo serdecznie im dziękujemy!