[ŻUŻEL W USA] Levi Leutz najlepszy w Perris. Drugie miejsce Rumla

24 października w kalifornijskim Perris odbyła się kolejna edycja zawodów Team Racing. Po drugie miejsce w Dywizji I sięgnął Max Ruml, od którego lepszy okazał się jedynie Luke Becker. Ponadto Sara Cords była 14. – po raz kolejny we wszystkich biegach dojeżdżała do mety przed którymś z rywali – Mark Fillebrown był 17., a Jonny Oakden i Mike Miller zajęli ex aequo 20. miejsce.

Mike Miller i Mark Fillebrown pojechali także w Dywizji II, gdzie sklasyfikowano ich odpowiednio na 2. i 3. pozycji, a Levi Leutz w wielkim stylu triumfował w kategorii 150cc. Gratulujemy!

Dywizja 1:
1. Luke Becker
2. Max Ruml
3. Austin Novratil
4. Russell Green

14. Sara Cords
17. Mark Fillebrown
20-21. Jonny Oakden
20-21. Mike Miller

Dywizja 2:
1. Rees Todd
2. Mike Miller
3. Mark Fillebrown
4. Rudy Laurer

150cc:
1. Levi Leutz
2. Jose Navarrete
3. Kensei Matsudaira
4. Max Anderson

[ŻUŻEL W USA] Great speedway night in Tennessee. Patrick, respect!

It was a great speedway night. Patrick Bedford made a great job with Kelly Inman and Aaron Fox. They organised fantastic competition on perfect track. Most of heats were better than in Polish League!

We were so impressed and we were so sorry we couldn’t be there with you guys. There was also a Polish accent. During all breaks there was AKZ Speed Monkey Poland announcment. Patrick, respect!

There were a few our American friends in the lineup. Aaron Fox was 6th, Max Ruml 7th, Sara Cords 9th, Dave Oakden 12th, Mike Miller 14th and Jonny Oakden 15th. Levi Leutz was 3rd in 150cc competition. Congratulations! You made a great show. It was great to see you all again. See you soon!

Full results —> CLICK HERE

To była wspaniała żużlowa noc. Patrick Bedford wykonał kapitalną pracę wraz z Kellym Inmanem i Aaronem Foxem. Wspólnie zorganizowali świetne zawody na perfekcyjnie przygotowanym torze. Spora część wyścigów była znacznie ciekawsza niż podczas meczów ligowych w Polsce!

Byliśmy pod ogromnym wrażeniem i żałowaliśmy, że tym razem nie może nas tam być. Nie zabrakło również polskich akcentów. We wszystkich przerwach zobaczyć można było reklamę AKŻ Speedway Ostrów. Patrick, szacun!

Na liście startowej nie zabrakło naszych amerykańskich przyjaciół. Aaron Fox był 6., Max Ruml 7., Sara Cords 9., Dave Oakden 12., Mike Miller 14., a Jonny Oakden 15. Levi Leutz był 3. w kategorii 150cc. Gratulacje. Zrobiliście show! Było wspaniale znów was wszystkich zobaczyć. Do zobaczenia wkrótce.

Pełne wyniki —> KLIKNIJ TUTAJ

AKŻ i Przyjaciele pojechali dla Sandry. Moc radości na torze i trybunach

To był niezwykle intensywny i wyczerpujący tydzień, którego zwieńczeniem były niedzielne zawody. Minęło zaledwie sześć dni od pojawienia się pomysłu na zorganizowanie imprezy, do jej przeprowadzenia. Dziesiątki telefonów, godziny spędzone przed komputerem i w terenie sprawiły, że 11 października mogliśmy spotkać się na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Łatwo nie było, ale z odpowiednim wsparciem udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Na torze pojawiło się 10 zawodników AKŻ Speedway Ostrów, a także czwórka gości – Paweł Wójcik i Wojciech Mazurkiewicz z AKŻ Rawicz, Tomasz Grzybek ze Śląska Świętochłowice oraz Jarosław Bawłowicz z AKS Chóragan Riders Zielona Góra. Ponadto w roli “wirtualnych uczestników” wystąpili ks. Patryk Frankiewicz z Grudziądza i Michał Waluszyński z AKŻ Speedway Ostrów, którzy zdecydowali się na opłacenie wpisowego, choć nie mogli tego dnia być z nami.

Na trybunach pojawiła się niezawodna Grupa MISZ-MASZ, która swoim głośnym dopingiem dodawała nam skrzydeł. Ponadto podopieczni tej grupy wystąpili w roli podprowadzających. To było coś wyjątkowego – niepełnosprawni, pełnosprawni, dorośli, dzieci i dorośli z dziećmi na rękach. Takich podprowadzających nie miał do tej pory nikt inny na świecie! Jesteście wielcy.

Zarówno na torze, jak i w parkingu i na trybunach, panowała iście rodzinna atmosfera. Rywalizacja toczyła się w duchu fair play, choć ciekawych i emocjonujących wyścigów również nie zabrakło. Tego dnia każdy był zwycięzcą i każdy wyjeżdżał z Ostrowa z uśmiechem na ustach. Dopisali uczestnicy, kibice, ale także pogoda, która tego dnia była wyjątkowo dobra.

Niedzielna impreza pokazała nam, jaką drogę warto obrać i z kim w tę drogę wyruszyć. Wszystkim uczestnikom, całej grupie MISZ-MASZ, całej obsłudze, każdemu, kto dołożył choć niewielką cegiełkę do organizacji, z całego serca dziękujemy! Jesteście niesamowici!

Najważniejszy był cel, dla którego się spotkaliśmy – zbiórka na leczenie małej, 10-miesięcznej Sandry Wolniak, chorującej na SMA. Wsparło nas blisko 40 osób i firm, kibice również byli bardzo hojni, dzięki czemu w naszej skarbonce pojawiło się aż 8.000 złotych! To wynik, o jakim nawet nie marzyliśmy. Bardzo dziękujemy i do zobaczenia przy kolejnej okazji! 

Na naszej stronie dostępne są już nie dwie, nie trzy, a aż cztery (!) fotorelacje z zawodów, za które również serdecznie dziękujemy.

Galeria Doroty Wiśniewskiej —> KLIKNIJ TUTAJ

Galeria Moniki Marek —> KLIKNIJ TUTAJ

Galeria Klaudii Jangas —> KLIKNIJ TUTAJ

Galeria Agnieszki Kornackiej —> KLIKNIJ TUTAJ

WYNIKI:

DRUŻYNA MISZ: 104
1. Jarosław Bawłowicz 23+1 (4,4,4,3*,4,4)
2. Wojciech Mazurkiewicz 10 (1,2,2,1,2,2)
3. Bogdan Barteczka 10 (2,1,3,3,1,w)
4. Andrzej Wieczorek 21+1 (4,3,2*,4,4,4)
5. Marcin Skrzypczak 26+1 (4,3,4,4,3*,8!)
6. Łukasz Kaleta 7 (2,1,1,1,1,1)
7. Tomasz Skrzypczak 7 (1,1,1,1,1,2)
R1. Patryk Frankiewicz NS

DRUŻYNA MASZ: 109
8. Paweł Wójcik 17 (3,4,3,2,2,3)
9. Tomasz Grzybek 17+2 (2*,2,4,2*,3,4)
10. Jarosław Wawrzyniak 17+1 (3,4,3,4,2*,1)
11. Mateusz Kozanecki 14+3 (1,2,2*,2*,4,3*)
12. Michał Pawlak 16+1 (3,3,4,1,3,2*)
13. Cezary Kozanecki 11+2 (3*,1,1,2,3*,1)
14. Sebastian Zieliński 17+3 (4,2*,3*,3,2*,3)
R1. Michał Waluszyński NS

WYŚCIG PO WYŚCIGU:
I. BAWŁOWICZ (38,38), Wójcik, Grzybek, Mazurkiewicz 5:5
II. ZIELIŃSKI (43,84), C. Kozanecki, Kaleta, T. Skrzypczak 3:7 (8:12)
III. WIECZOREK (41,12), Wawrzyniak, Barteczka, M. Kozanecki 6:4 (14:16)
IV. M. SKRZYPCZAK (36,04), Pawlak, Zieliński, T. Skrzypczak 5:5 (19:21)
V. WÓJCIK (38,47), Wieczorek, Grzybek, Barteczka 4:6 (23:27)
VI. BAWŁOWICZ (38,15), Pawlak, Mazurkiewicz, C. Kozanecki 6:4 (29:31)
VII. WAWRZYNIAK (39,87), M. Skrzypczak, M. Kozanecki, Kaleta 4:6 (33:37)
VIII. GRZYBEK (41,87), Zieliński, Mazurkiewicz, T. Skrzypczak 3:7 (36:44)
IX. PAWLAK (40,28), Barteczka, Wieczorek, C. Kozanecki 5:5 (41:49)
X. BAWŁOWICZ (37,63), Wawrzyniak, M. Kozanecki, Mazurkiewicz 5:5 (46:54)
XI. M. SKRZYPCZAK (36,41), Wójcik, Grzybek, Kaleta 5:5 (51:59)
XII. WAWRZYNIAK (39,53), Barteczka, C. Kozanecki, T. Skrzypczak 4:6 (55:65)
XIII. M. SKRZYPCZAK (36,13), Bawłowicz, Wójcik, Pawlak 7:3 (62:68)
XIV. WIECZOREK (41,47), Zieliński, M. Kozanecki, Kaleta 5:5 (67:73)
XV. BAWŁOWICZ (38,38), Pawlak, Wawrzyniak, Barteczka 5:5 (72:78)
XVI. WIECZOREK (41,75), Grzybek, Zieliński, Kaleta 5:5 (77:83)
XVII. M. KOZANECKI (43,10), C. Kozanecki, Mazurkiewicz, T. Skrzypczak 3:7 (80:90)
XVIII. BAWŁOWICZ (37,28), M. Skrzypczak, Wójcik, Wawrzyniak 7:3 (87:93)
XIX. WIECZOREK (42,37), Zieliński, Mazurkiewicz, C. Kozanecki 6:4 (93:97)
XX. GRZYBEK (42,90), M. Kozanecki, T. Skrzypczak, Kaleta 3:7 (96:104)
XXI. M. SKRZYPCZAK (37,00 – joker), Wójcik, Pawlak, Barteczka (w/u) 8:5 (104:109)

WYŚCIG DODATKOWY O “ANIOŁA MISZ-MASZ”:
XXII. C. KOZANECKI, M. Kozanecki, Barteczka, Wieczorek (d3)

NCD: 36,04 s uzyskał MARCIN SKRZYPCZAK w biegu IV. Widzów około 150.

W NIEDZIELĘ WSPARLI NAS (kolejność alfabetyczna):

Adam Kozanecki
AKS Chóragan Riders Zielona Góra
AKŻ Rawicz
Aleksandra Rodzoń Dietetyka
AuraVita
AutoTransport Andrzej Wieczorek
Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce
Danken
FonoMed
GAKŻ Grudziądz
Get Free Fotowoltaika Zduny
Gropex Transport Spedycja
Grupa MISZ-MASZ
Iskra MC Poland
Kaczmarek Electric
Kancontrol
Kebe Meble
Mar-Trans Marcin Wieczorek
Mar-Trans Marek Stępniewski
Masarnia Bochen Rososzyca
Mazurkiewicz Lakiernictwo Samochodowe
Michał Olczyk
OSP Ociąż
Ośrodek Szkolenia Zawodowego Haładyn
Patryk Frankiewicz
Pawex
Pillove
PPHU DAW Agnieszka Wieczorek
RAF POL
Sala Bankietowa Pasja
Speed Monkey Poland
Transport Międzynarodowy Wiesław Wieczorek
TŻ Ostrovia
Ubezpieczenia KaMa
Wataha Pitbike
Wnęk Speedway Service
Wojciech Bałdyga
ZAW-Trans Zbigniew Wieczorek
Zespół Muzyczny Koncept

AKŻ Speedway Ostrów dla Sandry Wolniak. Charytatywne ściganie w Ostrowie

11 października na Stadionie Miejskim w Ostrowie odbędą się charytatywne zawody AKŻ Speedway Ostrów dla Sandry Wolniak. Cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie dziewczynki.

SMA 1 – rdzeniowy zanik mięśni najgorszego typu. To właśnie z tą ciężką chorobą zmaga się zaledwie 10-miesięczna Sandra Wolniak z Kalisza. Wciąż trwa zbiórka pieniędzy na terapię genową. Jej koszt jest jednak ogromny i wynosi 10 mln złotych. Do tej pory zebrano nieco ponad połowę tej kwoty. Z tego powodu AKŻ Speedway Ostrów zamierza włączyć się w pomoc Sandrze, która przebywa obecnie na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

W niedzielę, 11 października, w Ostrowie odbędzie się turniej żużlowców-amatorów “AKŻ Speedway Ostrów dla Sandry”. Cały dochód z tej imprezy zostanie przekazany na leczenie dziewczynki.

Na stronie akzostrow.pl dostępna jest skarbonka, do której wpłacać można dowolne datki na rzecz Sandry. Kilku zawodników pomimo faktu, że nie weźmie udziału w zawodach, zdecydowało się opłacić wpisowe i pomóc dziewczynce w walce z chorobą.

Na stadionie w Ostrowie pojawi się także współpracująca z AKŻ Speedway Ostrów grupa MISZ-MASZ, której członkowie ponownie wcielą się w rolę podprowadzających. Ponadto ręcznie wykonają upominki dla zawodników i firm, które włączyły się w pomoc.

Początek zawodów zaplanowano na niedzielę, 11 października. O godz. 12:00 rozpocznie się próba toru, natomiast o 12:30 zawodnicy wyjadą do prezentacji na motocyklach. Swój udział potwierdzili zawodnicy AKŻ Speedway Ostrów, AKS Chóragan Riders Zielona Góra oraz Śląska Świętochłowice.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp na trybuny będzie darmowy. Pracujemy nad stworzeniem atrakcyjnej formuły zawodów. Pokażmy, że warto pomagać – powiedział prezes AKŻ Speedway Ostrów, Cezary Kozanecki.

Szczegóły regularnie pojawiają się na stronie AKŻ Speedway Ostrów na Facebooku.

Gropex Speedway Cup. Czwarte miejsce w Rawiczu! [OBSZERNA GALERIA]

3 października na torze w Rawiczu odbył się turniej Gropex Speedway Cup, w którym udział wziął także AKŻ Speedway Ostrów. Naszym zawodnikom udało się zająć czwarte miejsce. 14 punktów do dorobku drużyny dołożył jadący gościnnie Dominik Picz z AKŻ Rawicz. Gratulacje i dziękujemy! 7 “oczek” zgromadził Michał Waluszyński, a sporo pecha miał debiutujący w jeździe w czwórkę Michał Chudaszek. Z powodu problemów sprzętowych musiał wycofać się z rywalizacji.

W zespole IMT Fotowoltaika wystąpił natomiast Michał Pawlak. Zdobył 3 punkty, a jego zespół sklasyfikowano na siódmej pozycji. Triumfowały Leszczyńskie Byki, przed Gropex Speedway Team i Manutrans Walecznymi Orłami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Na naszej stronie, w zakładce Galeria, znajduje się już obszerna fotorelacja z zawodów, przygotowana przez Miłosza Kaczmarka. Aby przejść do zdjęć KLIKNIJ TUTAJ.

KLASYFIKACJA:

I. AKS Leszczyńskie Byki 32:
19. Dawid Bazanowski 10 (u,2,2,3,3)
20. Maciej Galon 9 (2,1,3,2,1)
21. Łukasz Rojewski 13 (3,2,3,3,2)

II. Gropex Speedway Team 27:
1. Artur Piotrowski 10 (2,3,1,2,2)
2. Tomasz Kowalski 8 (3,2,2,1,0)
3. Wojciech Grocki 9 (3,1,2,2,1)

III. Manutrans Waleczne Orły Gniezno 25:
4. Błażej Skrzeszewski 0 (d,0,0,0,ns)
5. Mariusz Kabaciński 13 (2,3,2,3,3)
6. Romuald Lisiecki 12 (d,3,3,3,3)

IV. AKŻ Speedway Ostrów 21:
7. Dominik Picz 14 (3,3,3,2,3)
8. Michał Chudaszek 0 (w,w,d,ns,ns)
9. Michał Waluszyński 7 (1,1,2,0,3)

V. AKŻ Rawicz 20:
13. Marcin Dopierała 5 (u,2,1,1,1)
14. Paweł Wójcik 13 (3,3,2,3,2)
15. Wojciech Mazurkiewicz 2 (1,0,0,1,0)

VI. AKŻ Spartanie Wrocław 20:
10. Fabian Stawiński 8 (1,2,0,3,2)
11. Wojciech Marciniak 5 (1,0,1,0,3)
12. Tomasz Potoczny 7 (2,2,0,1,2)

VII. IMT Fotowoltaika 12:
16. Witold Wybudowski 5 (3,1,1,w,ns)
17. Michał Pawlak 3 (1,0,1,1,ns)
18. Przemysław Gruszczyński 4 (w,0,1,2,1)

WYŚCIG PO WYŚCIGU:
I. GROCKI, Potoczny, Waluszyński, Lisiecki (d)
II. KOWALSKI, Kabaciński, Marciniak, Chudaszek (w)
III. PICZ, Piotrowski, Stawiński, Skrzeszewski (d)
IV. ROJEWSKI, Potoczny, Mazurkiewicz, Gruszczyński (u)
V. WÓJCIK, Galon, Pawlak, Marciniak
VI. WYBUDOWSKI, Stawiński, Dopierała (u), Bazanowski (u)
VII. LISIECKI, Rojewski, Grocki, Gruszczyński
VIII. KABACIŃSKI, Kowalski, Galon, Pawlak
IX. PIOTROWSKI, Bazanowski, Wybudowski, Skrzeszewski
X. ROJEWSKI, Grocki, Waluszyński, Potoczny
XI. GALON, Kowalski, Marciniak, Chudaszek (w)
XII. PICZ, Bazanowski, Piotrowski, Stawiński
XIII. LISIECKI, Waluszyński, Gruszczyński, Mazurkiewicz
XIV. WÓJCIK, Kabaciński, Pawlak, Chudaszek (d)
XV. PICZ, Dopierała, Wybudowski, Skrzeszewski
XVI. LISIECKI, Grocki, Potoczny, Mazurkiewicz
XVII. KABACIŃSKI, Wójcik, Kowalski, Marciniak
XVIII. STAWIŃSKI, Piotrowski, Dopierała, Skrzeszewski
XIX. ROJEWSKI, Gruszczyński, Mazurkiewicz, Waluszyński
XX. WÓJCIK, Galon, Pawlak, Chudaszek (ns)
XXI. BAZANOWSKI, Picz, Dopierała, Wybudowski (w)
XXII. WALUSZYŃSKI, Potoczny, Gruszczyński
XXIII. MARCINIAK, Chudaszek (ns), Pawlak (ns)
XXIV. PICZ, Stawiński, Wybudowski (ns)
XXV. LISIECKI, Rojewski, Grocki, Mazurkiewicz
XXVI. KABACIŃSKI, Wójcik, Galon, Kowalski
XXVII. BAZANOWSKI, Piotrowski, Dopierała, Skrzeszewski (ns)