#AKŻnaTorze. Słodko-gorzki występ we Wrocławiu. Trzech naszych jedzie do Niemiec

Foto: Krzysztof Urban

2 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyła się III runda cyklu Budex Speedway Cup. Po raz pierwszy żużlowcy-amatorzy mogli ścigać się na tym obiekcie. Z tej okazji skorzystało trzech zawodników AKŻ Speedway Ostrów.

W grupie Bronze 5. miejsce z dorobkiem 6 punktów wywalczył Jacek Walczak, który coraz śmielej poczyna sobie na polskich torach. Upadek już w pierwszym biegu zanotowała Sindy Weber i musiała wycofać się z zawodów. Zmagań nie ukończył także jej brat – Ronny. Oboje bronili we Wrocławiu naszych barw.

Tymczasem już 9 lipca przeprowadzony zostanie Speedway Nationals Cup. Na 400-metrowym “lotnisku” w Wittstocku zaprezentują się Ronny Weber, Przemysław Płócienniczak i Mateusz Kozanecki. Ponadto Cezary Kozanecki weźmie udział w piątkowym treningu. Powodzenia!

PUNKTACJA:

Grupa Platinum:
1. Adrian Płuska (Wrocław) 14
2. John Pedersen (Dania) 11
3. Ryszard Jasik (Wrocław) 5
4. Sindy Weber (Niemcy/Ostrów) 0

Grupa Gold:
1. Leszek Nowicki (Zielona Góra) 13
2. Mateusz Wisz (Rzeszów) 13
3. Fabian Stawiński (Wrocław) 12
4. Jarosław Bawłowicz (Zielona Góra) 7
5. Kamil Griesman (Zielona Góra) 6
6. Mariusz Kabaciński (Gniezno) 6
7. Marcin Dopierała (Wrocław) 3

Grupa Silver:
1. Mirosław Drobnicki (Gniezno) 15
2. Tomasz Kowalski (Gropex) 13
3. Michał Pawlak (Wrocław) 11
4. Marcel Belling (Niemcy) 8
5. Arian Bhalke (Niemcy) 6
6. Ronny Weber (Niemcy/Ostrów) 4
7. Bartosz Grelewicz (Bydgoszcz) 1

Grupa Bronze:
1. Piotr Potoczny (Wrocław) 13
2. Tomasz Potoczny (Wrocław) 12
3. Wojciech Marciniak (Wrocław) 11
4. Grzegorz Paech (Zielona Góra) 10
5. Jacek Walczak (Ostrów) 6
6. Andrzej Wielgosz (Zielona Góra) 5
7. Ulf Wurzel (Niemcy) 3

3 razy 3 w Gnieźnie. Trzy miejsca na podium naszych zawodników!

Kolejny dzień pełen sukcesów dla AKŻ Speedway Ostrów. Sześciu naszych zawodników rywalizowało w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Gniezna Żużlowców-Amatorów. Połowie z nich udało się stanąć na podium!

Ponownie w naszych barwach wystąpił Matias Ferreras. Argentyński ostrowianin wywalczył sześć punktów w łączonej rywalizacji grup Platinum i Gold. Imponował jazdą na dystansie i dwukrotnie udało mu się wyprzedzić rywala na trasie. Ogromne podziękowania dla Marcina Boniowskiego z Old Boys Bydgoszcz za użyczenie sprzętu.

Matias był trzeci w grupie Platinum. Na tym samym miejscu zmagania ukończył Michał Pawlak w grupie Silver. Świetny debiut w tej grupie zaliczył Miłosz Ratajczyk. Zdobył osiem punktów i otarł się o podium.

Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Kaczmarek, dla którego to drugie z rzędu podium w grupie Bronze. Wcześniej był drugi w Libercu. Oprócz tego Przemysław Płócienniczak był siódmy, a debiutujący w zawodach Jacek Walczak ósmy. Gratulacje dla wszystkich!

Punktacja (za: WP SF):

Grupa Platinum:
1. Wojciech Lisiecki (Budex Waleczne Orły Gniezno) – 13 (3,3,1,3,3)
2. Sjoerd Rozenberg (Holandia) – 12 (2,2,2,3,3)
3. Matias Ferreras (Argentyna / AKŻ Speedway Ostrów) – 6 (1,2,2,u,1)
4. Martin Svestka (Czechy) – ns

Grupa Gold:
1. Mateusz Wisz (Rzeszów) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Mateusz Durkowiak (AKŻ Rawicz) – 13 (2,3,2,3,3)
3. Ruben Rozenberg (Holandia) – 12 (3,2,3,1,3)
4. Dawid Bazanowski (AKS Leszczyńskie Byki) – 10 (1,1,3,2,3)
5. Przemysław Nowak (Budex Waleczne Orły Gniezno) – 10 (1,2,2,3,2)
6. Marcin Boniowski (Old Boys Bydgoszcz) – 6 (0,2,1,2,1)
7. Mariusz Wesołowski (Budex Waleczne Orły Gniezno) – 2 (2,u,u,-,-)
8. Błażej Skrzeszewski (Budex Waleczne Orły Gniezno) – 2 (2)
9. Adrian Piątek (Tarnów) – ns

Grupa Silver:
1. Romuald Lisiecki (Budex Waleczne Orły Gniezno) – 12 (3,1,2,3,3)
2. Mariusz Kabaciński (Budex Waleczne Orły Gniezno) – 11 (2,2,1,3,3)
3. Michał Pawlak (AKŻ Speedway Ostrów) – 10 (2,3,1,2,2)
4. Miłosz Ratajczyk (AKŻ Speedway Ostrów) – 8 (3,u,3,2,u)
5. Krzysztof Lisiecki (Budex Waleczne Orły Gniezno) – 7 (1,2,2,1,1)
6. Michael Walczak (Niemcy / Budex Waleczne Orły Gniezno) – 6 (ns,3,3,w,ns)
7. Adrian Bahlke (Niemcy / Wolfslake) – 5 (1,1,0,1,2)
8. Tomasz Kowalski (Gropex Team) – 1 (0,0,0,0,1)

Grupa Bronze:
1. Tomasz Danyluk (Budex Waleczne Orły Gniezno) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Mirosław Drobnicki (Budex Waleczne Orły Gniezno) – 13 (2,3,3,2,3)
3. Arkadiusz Kaczmarek (AKŻ Speedway Ostrów) – 10 (3,2,2,1,2)
4. Tomasz Potoczny (AKŻ Spartanie Wrocław) – 7 (0,2,1,3,1)
5. Bartosz Ćwik (Budex Waleczne Orły Gniezno) – 7 (1,1,2,2,1)
6. Jarosław Suszyński (AKS Chóragan Riders Zielona Góra) – 6 (2,1,1,0,2)
7. Przemysław Płócienniczak (AKŻ Speedway Ostrów) – 2 (1,0,0,1,0)
8. Jacek Walczak (AKŻ Speedway Ostrów) – 0 (0,0,0,0,d)

Wyścigi z udziałem zawodników AKŻ:
2 – Bronze. Kaczmarek, Suszyński, Płócienniczak, J. Walczak
4 – Silver. Ratajczyk, Pawlak, Bahlke, M. Walczak (ns)
5 – Platinum/Gold. W. Lisiecki, S. Rozenberg, Ferreras (t/15m)
7 – Bronze. Drobnicki, Kaczmarek, Ćwik, J. Walczak
8 – Bronze. Danyluk, Potoczny, Suszyński, Płócienniczak
9 – Platinum/Gold. R. Rozenberg, Ferreras, Wesołowski (2), Nowak (1)
10 – Silver. M. Walczak, Kabaciński, R. Lisiecki, Ratajczyk (u)
11 – Silver. Pawlak, K. Lisiecki, Bahlke, Kowalski
14 – Bronze. Danyluk, Ćwik, Suszyński, J. Walczak
15 – Bronze. Drobnicki, Kaczmarek, Potoczny, Płócienniczak
16 – Platinum/Gold. R. Rozenberg, Ferreras, Boniowski (2)
18 – Silver. Ratajczyk, R. Lisiecki, Pawlak, Kowalski
21 – Bronze. Potoczny, Ćwik, Kaczmarek, Suszyński
22 – Bronze. Danyluk, Drobnicki, Płócienniczak, J. Walczak
24 – Silver. Kabaciński, Ratajczyk, Bahlke, Kowalski
25 – Silver. R. Lisiecki, Pawlak, K. Lisiecki, M. Walczak (w/u)
27 – Platinum/Gold. S. Rozenberg, Nowak (3), Boniowski (2), Ferreras (u)
28 – Bronze. Danyluk, Kaczmarek, Ćwik, Płócienniczak
29 – Bronze. Drobnicki, Suszyński, Potoczny, J. Walczak (d)
30 – Silver. Kabaciński, Pawlak, K. Lisiecki, Ratajczyk (u)
34 – Platinum/Gold. W. Lisiecki, R. Rozenberg (3), Nowak (2), Ferreras (1)