Sezon żużlowy w Europie zbliża się do końca, ale nie w przypadku AKŻ Speedway Ostrów. Za nami bardzo intensywny początek października, a to na pewno nie jest wszystko, co przygotowaliśmy na ten rok.

2 października grupa naszych zawodników odjechała kolejny trening na torze w Rawiczu, a dwa dni później pojawiliśmy się we Wrocławiu. Dziękujemy AKŻ Rawicz oraz AKŻ Spartanie za zaproszenia i umożliwienie jazdy.

9 października z kolei odbyła się ostatnia runda cyklu Gropex Speedway Cup. Na obiekcie w Lesznie najlepiej wypadł Piotr Prucnal, który w grupie Platinum zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Mateuszowi Durkowiakowi.

Na podium stanął także Michał Pawlak, który był trzeci w grupie Silver. Dodajmy, że był to ostatni występ Michała w naszych barwach. Dziękujemy za wspólnych pięć lat i życzymy powodzenia w nowych barwach. Dodajmy, że w Lesznie czwarty był Tomasz Olczak (Platinum), piąte miejsce zajął Mateusz Kozanecki (Bronze), a ósmy był Przemysław Płócienniczak (Bronze).

Dzień później w Dalabuszkach Michał Waluszyński, Cezary i Mateusz Kozaneccy uczestniczyli w drugiej edycji Integracyjnej Olimpiady Sportów Motorowych MISZ-MASZ i Przyjaciele. Rywalizacja zakończyła się remisem i każdy wyjeżdżał z obiektu Tasmania Racing niezwykle zadowolony. Tego samego dnia trening w Gdańsku zaliczył nasz argentyński zawodnik Matias Ferreras.

Działo się także na amerykańskich torach. Sara Cords zajęła 11. miejsce w Memoriale Nicka Varnera, zdobywając 6 punktów w trzech startach. Z dwoma „oczkami” zmagania ukończył Mike Miller, a zwyciężył zaprzyjaźniony z nami Max Ruml. Ponadto w Owego w stanie Nowy Jork barwy naszego klubu reprezentował Voytek Dojka. Gratulujemy!

Przed nami jeszcze co najmniej jedna okazja do pojawienia się na torze – 30 października wystąpimy w Pikniku Żużlowym Tasmania Racing dla Zuzi. Podczas imprezy zbierane będą środki na leczenie chorej na SMA dziewczynki. W planach jest przeprowadzenie m.in. wyścigów na dochodzenie. Już teraz zapraszamy do Dalabuszek! Więcej informacji wkrótce.