Lipiec jest niezwykle obfity jeżeli chodzi o okazje do startów w zawodach amatorskich. 10 lipca na torze w Bydgoszczy rywalizowali Andrzej Wieczorek i Bogdan Barteczka. Pierwszy z nich dotarł do finału w grupie Bronze i zajął ostatecznie 4. miejsce.

W najbliższą niedzielę z kolei, 18 lipca, dwójka zawodników AKŻ Speedway Ostrów wystąpi w Toruniu podczas II rundy Six Speedway Camp. Rywalizacja będzie miała tam charakter drużynowy. Gościnnie w grupie Gold reprezentował będzie nas Jarosław Bawłowicz z zaprzyjaźnionego Chóragan Riders Zielona Góra. Skład uzupełnią Michał Pawlak (Silver) oraz Arkadiusz Kaczmarek (Bronze). Dla obu będzie to debiut w zawodach na MotoArenie im. Mariana Rosego.

Niespełna tydzień później, w sobotę, 24 lipca, przeprowadzona zostanie III runda Gropex Speedway Cup. Turniej odbędzie się w czeskim Slanym na mierzącym 382 metry torze. Zmagania toczyć się będą tam w aż czterech grupach, a barw naszego klubu bronić będzie czterech zawodników: Tomasz Olczak (Platinum), Jarosław Wawrzyniak (Silver), a także Mateusz i Cezary Kozaneccy (Bronze).

Trzymamy kciuki!