Już w najbliższą sobotę, 13 stycznia, w hali Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich, przy ul. Okólnej w Nowych Skalmierzycach odbędzie się Charytatywny Turniej Koszykówki AKŻ i Przyjaciele dla Marysi.

Pomysłodawcą i organizatorem jest Amatorski Klub Żużlowy Speedway Ostrów. Podczas imprezy zbierane będą środki na leczenie Marysi Thiel, która w przeszłości ścigała się amatorsko na żużlu. Była także mistrzynią Polski w nordic walking.

W bardzo szybkim tempie jej słuch zaczął ulegać pogorszeniu, wskutek czego potrzebuje specjalistycznych aparatów słuchowych. Ich koszt to aż 19 tysięcy złotych i są one refundowane tylko w niewielkiej części.

Będzie to impreza nie tylko charytatywna, ale i integracyjna. Na parkiecie zobaczyć będzie można – oprócz żużlowców amatorów – także podopiecznych Domu Dziecka w Liskowie czy członków grupy MISZ-MASZ z Kalisza, której podopiecznymi są zarówno osoby z niepełnosprawnością, jak i zdrowe.

Do udziału w turnieju włączyli się ponadto motocykliści z Kalisza, którzy wystawią aż trzy drużyny. AKŻ Speedway Ostrów po raz kolejny pokazał, że chce działać ponad wszelkimi podziałami i łączyć różne środowiska w jednym miejscu.

W internecie trwa zbiórka środków na rzecz Marysi Thiel. Każdy chętny może ponadto zostać sponsorem meczu. Aby znaleźć się w tym gronie należy wpłacić minimum 50 złotych na zbiórkę, do której link znajduje się na stronie AKŻ Speedway Ostrów na Facebooku.

Z Marysią grają już Auto Transport Andrzej Wieczorek, ZAW-TRANS, PW Oskar, Jaca Siwy #74, Goodway oraz Speed Monkey Poland. Ogromne znaczenie będzie miała każda, nawet symboliczna wpłata.

Początek imprezy o godz. 11:00. Wstęp na trybuny jest darmowy.

Zbiórka dostępna jest TUTAJ!

 

UCZESTNICY:

GRUPA A:

  • OSP Ociąż
  • AKŻ Speedway Ostrów
  • BKP Team
  • MISZ-MASZ

 

GRUPA B:

  • Przygodzice
  • Dawcy Uśmiechu
  • Walczące Wiewiórki
  • Dom Dziecka w Liskowie

TERMINARZ:

11:00 AKŻ Speedway Ostrów – BKP Team
11:15 Przygodzice – Dawcy Uśmiechu
11:30 OSP Ociąż – MISZ-MASZ
11:45 Walczące Wiewiórki – Liski
12:00 MISZ-MASZ – AKŻ Speedway Ostrów
12:15 Walczące Wiewiórki – Przygodzice
12:30 BKP Team – OSP Ociąż
12:45 Liski – Dawcy Uśmiechu
13:00 AKŻ Speedway Ostrów – OSP Ociąż
13:15 Przygodzice – Liski
13:30 MISZ-MASZ – BKP Team
13:45 Dawcy Uśmiechu – Walczące Wiewiórki
14:00 Mecz o 7. miejsce
14:15 Mecz o 5. miejsce
14:30 Mecz o 3. miejsce
14:45 WIELKI FINAŁ