Już w najbliższą sobotę, 4 kwietnia, o godz. 18:00 rozpocznie się pierwsza edycja Turnieju o Puchar Prezesa AKŻ w żużlu wirtualnym. Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że pozostajemy w swoich domach, a kontakt z torem łapiemy dzięki grze Speedway Liga.

Na tę chwilę (stan na 2 kwietnia, godz. 12), do turnieju zgłosiło się 14 zawodników, wciąż są zatem wolne miejsca.

Z uwagi na to, że maksymalnie na serwerze mogą pojawić się cztery osoby, turniej składał się będzie z dwóch części. Najpierw przeprowadzone zostaną eliminacje w grupach – każdy odjedzie po 10 wyścigów, a zwycięzcy grup awansują do grupy finałowej, gdzie odbędzie się kolejnych 10 wyścigów.

Przedstawiamy skrócone zasady turnieju:

1) W Turnieju o Puchar Prezesa AKŻ rywalizować będziemy w grze Speedway Liga. Każdy uczestnik musi posiadać zainstalowany program Radmin-VPN, co ułatwi łączność.

2) Prosimy o punktualne przybycie (harmonogram poniżej). Czekamy maksymalnie 5 minut.

3) Tor zostanie wylosowany przed rozpoczęciem zawodów – na tym samym torze jedziemy przez cały turniej.

4) O kolejności decydują uzyskane czasy – zaprezentowane na koniec wyścigu przez grę (czasem dochodzi do sytuacji, w których zawodnik np. widzi u siebie, że dojechał drugi, ale w rzeczywistości ma trzeci czas).

5) W sytuacjach spornych decyduje sędzia.

6) Za dotknięcie taśmy zawodnik zostanie wykluczony z powtórki wyścigu.

7) W przypadku równej liczby punktów o awansie do finału zadecyduje bieg dodatkowy z udziałem zawodników, pomiędzy którymi doszło do remisu.

8) Pamiętajmy, że turniej to tylko zabawa. Liczymy na to, że wszyscy uczestnicy pojadą zgodnie z duchem fair play i będą miło wspominać sobotnie zmagania, których głównym celem jest zachęcanie do pozostawania w domach na czas pandemii koronawirusa.

Lista startowa:

ELIMINACJE

GRUPA CZERWONA (godz: 18:00):
1. Marcin_AKŻ_Rawicz
2. 
3. Andrzej_Chóragan
4. Boniek999

GRUPA NIEBIESKA (godz. 18:25):
1. Cinek_TŻ
2. Bartas
3. Rafalkol
4.

GRUPA BIAŁA (godz. 18:50):
1. Grzechu24
2. CK
3. Jaras69
4. Gregory_84_zg

GRUPA ŻÓŁTA (godz. 19:15):
1. Zykfrydes
2. DJPaQ77
3. Matic
4. Młynek

FINAŁ (godz. 19:45)
– zwycięzcy poszczególnych grup