AKŻ Speedway Ostrów cały czas stosuje się do wszelkich zaleceń i zachowuje środki bezpieczeństwa wobec zagrożenia związanego z koronawirusem. Aby utrzymać kontakt z motocyklem treningi zostały przeniesione… na ekran komputera. Z pomocą przyszła gra Speedway Liga.

Aktualnie sekcja e-sportowa AKŻ składa się z czterech zawodników, którzy regularnie trenują i odjeżdżają wewnętrzne sparingi. Odbył się nawet towarzyski mecz z zaprzyjaźnionym AKŻ Rawicz. Gościnnie wystąpił tam prezes naszego klubu, a rawiczanie zwyciężyli 46:44.

  • Jako AKŻ Speedway Ostrów staramy się wprowadzać innowacje do rywalizacji, jak na przykład podział na grupy czy koncert na żywo w trakcie zawodów – powiedział prezes AKŻ Speedway Ostrów, Cezary Kozanecki.
  • Ze względu na obecną sytuacją jest to zrozumiałe, że nie można trenować, organizować zawodów, ani się spotykać, bo to niebezpieczne. Łączymy się online za pomocą dostępnych środków komunikacji, tworząc telekonferencję.

W najbliższą sobotę, 4 kwietnia, o godz. 18:00, odbędzie się pierwsza edycja Turnieju o Puchar Prezesa AKŻ w wydaniu e-sportowym. Na stronie AKŻ na Facebooku trwają zgłoszenia, jak na razie udział potwierdziło sześciu zawodników – z Ostrowa, Rawicza i Częstochowy.

  • Chcieliśmy zachęcić również innych, aby mieć z sobą kontakt i w przyjemny sposób rywalizować pomiędzy sobą, pozostając w domach. Stąd pomysł na organizację turnieju w grę Speedway Liga. Zapraszamy wszystkich do udziału. Świetna zabawa gwarantowana! – zakończył Kozanecki.

Bądźcie w sobotę razem z nami. Dla kibiców przygotowana zostanie relacja live. Liczymy na Wasz doping!