Coraz większymi krokami zbliża się IV runda cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup, która odbędzie się 29 czerwca (sobota) na Stadionie Miejskim w Ostrowie. Współorganizatorami imprezy są AKŻ Speedway Ostrów oraz startująca w Nice 1. Lidze Żużlowej Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Trening punktowany będzie miał charakter międzynarodowy. Wezmą w nim udział żużlowcy-amatorzy z Polski, Niemiec oraz Norwegii – czegoś takiego w Ostrowie jeszcze nie było.

Rywalizacja toczyć się będzie w trzech grupach: Gold/Platinum, Silver oraz Bronze. W grupie Gold/Platinum pojawi się kilku byłych zawodników. Jakich? Na razie jest to owiane tajemnicą – ogłosimy te informacje wkrótce.

Do rywalizacji przystąpi siedmiu zawodników AKŻ: Michał Pawlak i Bogdan Barteczka (grupa Silver), Mateusz Kozanecki, Cezary Kozanecki, Łukasz Kaleta, Andrzej Wieczorek oraz Michał Waluszyński (grupa Bronze).

Początek próby toru wyznaczony został na godz. 13.00, prezentacja odbędzie się o 13.45, natomiast start do pierwszego wyścigu o 14.00. Wstęp dla kibiców jest darmowy! Więcej informacji przedstawimy wkrótce.