Miłosz Kaczmarek

Data urodzenia: 10.05.1995
Numer startowy: #7
Pierwszy trening: Ostrów, sierpień 2019
Debiut w zawodach: Dalabuszki, listopad 2019
Ulubiony żużlowiec: Patryk Dudek
Tory, na których jeździłem: Ostrów, Rawicz, Dalabuszki, Lgiń


Miłosz Kaczmarek dołączył do AKŻ Speedway Ostrów w 2019 roku. Jest nie tylko zawodnikiem naszego klubu, ale stworzył także naszą stronę internetową, zajmuje się także grafiką. Z żużlem związany jest od lat.

Moja przygoda z żużlem rozpoczęła się od wizyty na stadionie, na który zabrał mnie tata, gdy miałem 4-5 lat. Nie wiem, jakie to były zawody, ale pamiętam, że siedzieliśmy na przeciwległej prostej, mniej więcej w okolicy dzisiejszego fan klubu.

Nasz zawodnik przyznaje, że w pewnym momencie pojawiło się u niego marzenie, aby zapisać się do szkółki żużlowej. Tym bardziej, że ma starszego kuzyna, który próbował tam swoich sił. Przysłowiowe schody zaczęły się, gdy potrzebna była zgoda rodziców. Do żużla, już w wydaniu amatorskim, wrócił w ostatnich latach.

Na samym początku udało mi się zakupić kevlar i buty od Adriana Gomólskiego. Później dokupiłem kask, ochraniacze czy rękawiczki. Wtedy pojawiło się pytanie „skąd wziąć motocykl”. Przeglądałem różne portale aukcyjne, a po jakimś czasie skontaktowałem się z naszym kolegą z drużyny Łukaszem Kaletą. On polecił mi kontakt z panem Leszkiem Stefankiewiczem.

Tak zrobiłem i złożenie motocykla powierzyłem w jego ręce. Pierwsze treningi na pewno były ciężkie, bo nie byłem zbyt zaznajomiony ze sprzętem. Dzięki podpowiedziom kolegów z drużyny mogłem w miarę szybko przyswoić niezbędne umiejętności.

Przed pierwszą jazdą pojawił się stres. Miłosz Kaczmarek wspomina, że kiedy wrócił do parku maszyn zorientował się, że nie założył rękawiczek. Obecnie stres również się pojawia, ale jest mniejszy niż na początku. Wzrasta też pewność siebie. 25-latek stawia sobie ambitne cele przed kolejnym sezonem.

Chciałbym odjechać więcej treningów niż w poprzednich latach i awansować do Grand Prix (śmiech). Dodam, że przynależność do AKŻ to na pewno super przygoda. Dzięki temu mogłem spróbować jazdy na motocyklu żużlowym, a także poznać świetnych ludzi, którzy nie odmawiają pomocy. Jest to moje hobby i bardzo lubię spędzać wolny czas w towarzystwie kolegów z drużyny.

Wyniki zawodów:

  1. 10.11.2019 – VI Turniej Żużlowców-Amatorów, Dalabuszki: 5. miejsce – 68,22 s (33,86 + 34,36)
  2. 29.08.2020 – V-lecie AKŻ Speedway, Ostrów: 1. miejsce (turniej par) – 9 (2,1,1,3,2)** Punktacja: 4-3-2-1